Wyniki XII Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Wszystkie Dzieci Świata” Pacanów 2018

Już po raz dwunasty Europejskie Centrum Bajki zaprosiło miłośników fotografii: fotografików, reporterów, podróżników, amatorów utrwalania chwil ulotnych, wszystkich, którzy potrafią uchwycić niepowtarzalne momenty w życiu najmłodszych, do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym pt. „Wszystkie Dzieci Świata”.

Na konkurs wpłynęło 123 prace 41 autorów. Profesjonalne jury w składzie: Małgorzata Stępnik, Waldemar Kozub (przewodniczący) i Michał Jabłoński, przyznało następujące nagrody:

I miejsce: TADEUSZ KONIARZ za pracę „Żongler”,  nagroda: 2500 zł

II miejsce: ANNA JAKUBOWSKA za pracę „Z parku Oliwskiego”, nagroda: 1500 zł

III miejsce: KATARZYNA SURMA za pracę „Asia w sieci”, nagroda: 1000 zł

 

Ponadto Jury przyznało cztery wyróżnienia dla:

  1. DOMINIKA ORMIAŃSKA za pracę „Connecting people”
  2. PRZEMYSŁAW NIEPOKÓJ-HEPNAR za pracę „David”
  3. MAŁGORZATA AWIORKO za zestaw „Podwórko” prace (1,2,3,4)
  4. KORNELIA GŁOWACKA – Wolf za zestaw „A tymczasem pod murem” prace (1,2,3,5)

 

Do wystawy pokonkursowej, której wernisaż odbędzie się w niedzielę 16 września w Centrum Bajki w Pacanowie i która, zgodnie z tradycją, odwiedzi potem wiele miejsc w Polsce,  zakwalifikowano 100 prac 41 autorów. Tego dnia odbędzie się również uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu o godz. 15.00.

Zapraszamy!

Konkurs objęli patronatem: Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka, Adam Jarubas – marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Jerzy Kolarz starosta Buski i Wiesław Skop – wójt gminy Pacanów. Patronat artystyczny: Związek Polskich Artystów Fotografików.

 

Prace zakwalifikowane do wystawy:

  1. AGNIESZKA PAZDYKIEWICZ prace „Narada”, „Chłopcy z placu broni”
  2. EDYTA MASTERNAK zestaw „Widzialne emocje niewidzialnych, niedotykalnych”
    prace (1,2,3,4,5)
  3. KATARZYNA SURMA – praca „Na bóstwo”
  4. KRZYSZTOF ZAJĄC – zestaw „Wszyscy będziemy jak che!” prace (1,2,3,4)
  5. JOLANTA RUIZ – zestaw „Braterska miłość” prace (1,2,3,4)
  6. MAŁGORZATA KOCAŃDA – prace „Łapis lazuli”, „Uśmiech z muszką”
  7. MARZENA JARACZ – zestaw „Taki duży, pierniki” prace (1,4)
  8. TOMASZ OKONIEWSKI – prace „Samotna ja …”, „Małe obowiązki”
  9. IWONA CHAMPLEWSKA – zestaw „Bez prądu” prace (1,2)
  10. SABINA KOWALÓWKA – praca „The first cast”
  11. MARTYNA HELLER – praca „Pole Bitwy”
  12. IZABELA URBANIAK – zestaw „Dzieciaki z ul. Franciszkańskiej” prace (2,3,4,5)
  13. PAULINA KOPANKO – praca „Dzieci Afryki cz1”
  14. KATARZYNA LIPKA – praca „Nurek w kabinie”
  15. ANNA HULICZ – prace „Chłopaki”, „Przemek”
  16. MILENA WÓJTOWICZ – prace „Obiadowy spektakl”, „Chłopiec i koło”
  17. MARTA KURZEJA – zestaw „Dzieci Nepalu” prace (2,3,4,5)
  18. PATRYCJA PAJĄK – zestaw „Psoty” prace (2,3,4,5)
  19. MAGDALENA KUMOREK – zestaw „Bo każdy dzień jest inny” prace (1,2,3,4)
  20. PAULINA TERENDY – zestaw „Dzieci z obozu Cygańskiego w Sudanie” prace (1,2,3)
  21. ARTUR WASILEWSKI – prace „Georgian Children”, „Together in the mountains”
  22. ANNA GUBERNAT – praca „Ocean nieznany”
  23. MAŁGORZATA PIECHATZEK – praca „Nie dotykaj, nie przeszkadzaj”
  24. JOANNA DZIEDZIC-ZUBEK – zestaw „Na cztery ręce” prace (1,2,3)
  25. MAŁGORZATA MAJEWSKA – prace „Porozumienie”, „Podróżnik”
  26. MAJA GÓRSKA – prace „Moja ulica”, „Moje podwórko”
  27. MAJA STELMASZEWSKA – zestaw „Analogowe dzieciństwo”  prace (1,2,3)
  28. EWA SIEROKOSZ – zestaw „W rytmie scenicznego życia” prace (2,5)
  29. TADEUSZ KONIARZ – praca „Ojciec i syn”
  30. ZYGMUNT STĘPIEŃ – praca „Mała akordeonistka”
  31. DOROTA ŁOPATKA – prace „Wędkowanie”, „Mycie włosów”
  32. MATEUSZ KOLANO – praca „Spojrzenie – Język możne ukryć prawdę ale oczy nigdy”
  33. JOANNA BOROWIE – zestaw „Ulotne chwile” prace (1,2,3,4,5)
  34. ANNA KOWALCZYK – zestaw „Pudełka” prace (1,2,4)
  35. MARCIN BAWIEC – zestaw „Dzieci Slumsy” prace (3,4,5)
  36. ADRIAN KUŚMIEREK – zestaw „Wojny wyobrażone” prace (1,2,4,5)

 

 

Zostaw komentarz

9 − six =